Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Prof. Magdalena Król finalistką konkursu o nagrodę UE dla innowatorek 2020

Prof. Magdalena Król znalazła się w gronie finalistek tegorocznej edycji konkursu dla kobiet-innowatorek – EU Prize for Women Innovators 2020. To prestiżowa nagroda przyznawana co roku Europejkom, które założyły odnoszącą sukcesy firmę i wprowadziły innowację na rynek. Prof. Król jest pierwszą Polką w gronie finalistek tego prestiżowego konkursu.

W konkursie mogą brać udział kobiety z całej UE i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont 2020. Nagrody trafią do czterech niesamowitych przedsiębiorczyń, które starają się uczynić świat lepszym miejscem i inspirują innych do podążania ich śladami.

W tym roku Komisja Europejska została wprost zasypana ilością wniosków. Do finału przeszło 21 przedsiębiorczych kobiet. 13 kandydatek walczy o trzy nagrody o wartości 100 tys. euro każda w głównej kategorii, a 8 innych rywalizuje o tytuł Rising Innovator, który wyróżnia znakomite przedsiębiorczynie poniżej 35. roku życia i łączy się z nagrodą pieniężną w wysokości 50 tys. euro.

Lista finalistek EU Prize for Women Innovators 2020

Finalistki wybiera jury wysokiego szczebla składające się z niezależnych ekspertów z całej Europy – od biznesu, kapitału podwyższonego ryzyka, przedsiębiorczości do środowisk akademickich.

Nazwiska laureatek tegorocznej edycji konkursu ogłoszone zostaną we wrześniu podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji 2020.

Nagroda UE dla kobiet-innowatorek (EU Prize for Women Innovators) finansowana jest w ramach obszaru Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa (SwafS – Science with and for Society) programu Horyzont 2020.

Serdecznie gratulujemy prof. Magdalenie Król wejścia do grona finalistek i życzymy zdobycia narody głównej konkursu.

(Źródło filmu: ERC)

Prof. Magdalena Król była nominowana do Nagrody Kryształowej Brukselki 2018 – jej sylwetka opisana jest w katalogu z nominacjami.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.