Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Prawie 2 mln euro pozyskała polska firma Cyberus Labs w II Fazie Instrumentu MŚP

65 europejskich firm uzyskało dofinansowanie na kwotę 110 milionów euro  w ostatnim konkursie II Fazy Instrumentu MŚP  (cut-off  14 marca br.) w ramach Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).  Wśród nich jest firma CyberusLabs z Krakowa z projektem pt. „Keeping your connected smart devices protected against hackers and cyber attacks” (ELIoT Pro).

Wśród wybranych projektów  są m.in.  nowatorski system przeciwblokujący dla rowerów elektrycznych, technologia, która szybko blokuje wycieki ropy w morzu, narzędzie do wykrywania wczesnych objawów choroby Alzheimera  czy też  skaner wykrywający wiązania w spawanym materiale.

W II Fazie  Instrumentu MŚP każdy zwycięski  projekt otrzyma do 2,5 mln euro na finansowanie działań, takich jak demonstracja, testowanie i zwiększanie skali. Firmy będą również korzystać z 12 dni bezpłatnego coachingu biznesowego i usług akceleracyjnych.

Wśród laureatów tej edycji konkursu  najwięcej jest MŚP z Włoch – 9 spółek wybranych do finansowania, następnie  7 firm z Hiszpanii i po 5 firm z Danii, Niemiec i Francji. Większość wybranych firm prowadzi działalność w obszarze ICT, zdrowia i inżynierii.

Uruchomiony w tym roku w ramach unijnego programu badawczo-innowacyjnego Horyzont 2020 pilot projektu Europejskiej Rady ds. Innowacji  wspiera najwybitniejszych innowatorów, przedsiębiorców, małe firmy i naukowców z  pomysłami i ambicjami na skalę międzynarodową.

Więcej informacji na stronie EASME ( Agencji ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw).

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.