Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Pomóż wybierać najlepsze innowacje, zostań ewaluatorem EIC Accelerator

  • Opublikowano: 10 sierpnia 2020
  • Autor: redakcja

Czy umiesz wyłuskać najlepsze z tysięcy innowacyjnych projektów? Czy potrafisz dostrzec genialne pomysły, które mogą zrewolucjonizować rynki? Europejska Rada ds. Innowacji poszukuje ekspertów w dziedzinie innowacji, finansów, biznesu i inwestycji, którzy pomogą jej wybrać najbardziej obiecujących innowatorów w konkursach organizowanych przez EIC.

EIC (European Innovation Council) finansuje przełomowe innowacje w Europie. Aby wybrać małe firmy stojące za tymi projektami, potrzebuje najlepszych ewaluatorów, z doświadczeniem w zakresie innowacji, inwestycji i biznesu. Pomóż jej wybrać najbardziej obiecujących innowatorów, stając się członkiem jury Akceleratora EIC.

Proces selekcji składa się z dwóch etapów, dlatego EIC potrzebuje dwóch typów ewaluatorów.

Krok 1 –  zdalna ocena:

Wszystkie wnioski są najpierw oceniane zdalnie przez 4 niezależnych ekspertów, którzy pracują indywidualnie.

Krok 2 – Panel przesłuchań:

Najwyżej ocenione projekty są zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne do Brukseli, przeprowadzane przez jury składające się z ekspertów. Jako członek jury będziesz pracować w ramach tematycznej komisji selekcyjnej przez cały tydzień w Brukseli. Spotkasz się z przedstawicielami aplikujących firm i wybierzesz najlepsze z nich do finansowania na podstawie ich oferty. W roku są cztery tygodnie rozmów kwalifikacyjnych.

EIC poszukuje inwestorów (venture capital, aniołów biznesu itp.), przedsiębiorców i ekspertów od technologii, którzy potrafią trafnie ocenić propozycje i zidentyfikować najbardziej obiecujące MŚP. Wybrane firmy wprowadzają całe spektrum innowacji, dlatego poszukiwani są eksperci we wszystkich dziedzinach (m.in. zdrowie, żywność i napoje, budownictwo i transport, ziemia i środowisko, bezpieczeństwo, biotechnologia).

Więcej na ten temat na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.