Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Termin zakończenia naboru na członków Rad Misji przesunięty do 16 czerwca!

 • Opublikowano: 14 maja 2019
 • Autor: redakcja

KE szuka ekspertów, którzy będą jej doradzać w kształtowaniu misji Horyzontu Europa. – Chcemy, aby Polacy byli częścią tego ambitnego przedsięwzięcia. Dlatego zachęcam do aplikacji w konkursie na członków Mission Boards – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Termin nadsyłana zgłoszeń  został przesunięty do 16 czerwca 2019 r.

Czy masz doświadczenie w badaniach, innowacjach, stowarzyszeniach obywatelskich, organizacjach pozarządowych, finansach lub komunikacji? Czy pasjonujesz się rozwiązywaniem największych problemów wpływających na nasze codzienne życie? Jeśli tak, pomóż KE kształtować misje Horyzontu Europa!

Horyzont Europa to największy w historii Europy program finansowania badań i innowacji. Mogą z niego skorzystać wszyscy obywatele Europy, nie tylko naukowcy i przedsiębiorcy. Obecnie trwa nabór do zarządów misji tzw. Mission Boards. Będzie to grupa 15 osób (dla każdej z misji), która będzie czuwać nad osiągnięciem celów, które zostaną wskazane.

– Chcemy, aby Polacy byli częścią tego ambitnego przedsięwzięcia. Dlatego zachęcam wszystkich do aplikacji w konkursie na członków Mission Boards. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej odważnych, otwartych i innowacyjnie myślących osób z Polski weszło w skład misji i pomogło zrobić Europie gigantyczny krok dla ludzkości – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Konkurs dotyczy członków grup eksperckich komisji:

 • Rada Misji ds. adaptacji do zmian klimatu, w tym transformacji społecznej,
 • Rada Misji ds. nowotworów,
 • Rada Misji ds. zdrowych oceanów, mórz, wód przybrzeżnych i śródlądowych,
 • Rada Misji ds. dla neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast,
 • Rada Misji ds. zdrowej gleby i żywności

Zadaniem ekspertów będzie wspieranie Komisji w przygotowywaniu wniosków ustawodawczych lub innych inicjatyw politycznych oraz doradztwo w następujących obszarach:

 1. identyfikacja i projektowanie misji w odpowiednim obszarze;
 2. treść programów pracy i ich rewizja w miarę potrzeb dla osiągnięcia celów misji, z udziałem zainteresowanych stron oraz, w stosownych przypadkach, opinii publicznej;
 3. charakterystyka portfeli projektów dla misji;
 4. działania dostosowawcze lub rozwiązanie umowy, w stosownych przypadkach, oparte na ocenach realizacji zgodnie z określonymi celami misji;
 5. wybór niezależnych ekspertów oceniających i kryteria oceny oraz ich waga;
 6. warunki ramowe, które pomagają osiągnąć cele misji;
 7. komunikacja, w tym na temat osiągnięć misji;
 8. koordynacja polityki między odpowiednimi podmiotami na różnych poziomach, w szczególności w odniesieniu do synergii z innymi politykami Unii;
 9. kluczowe wskaźniki efektywności.

Zaproszenie do składania wniosków.

Więcej informacji oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.