Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe okazją do dzielenia się doświadczeniami w prowadzeniu badań

  • Opublikowano: 10 września 2018
  • Autor: redakcja

W dniach 13-14 września 2018 r. odbędzie się w Warszawie Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe – wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.  Jest to główne wydarzenie w ramach obchodzonego w 2018 r. Polsko-Brytyjskiego Roku Przedsiębiorczości, Nauki i Innowacji.

Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe ma na celu ułatwienie naukowcom, nauczycielom akademickim i przedstawicielom administracji z Polski i Wielkiej Brytanii nawiązywanie kontaktów, poznawanie nowych możliwości współpracy oraz omówienie istniejących wyzwań dotyczących współpracy badawczej i uniwersyteckiej. Forum będzie również okazją do dzielenia się doświadczeniami w zakresie prowadzenia badań naukowych w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz udziału w międzynarodowych programach badawczych.

Dwudniowe Forum będzie składać się z warsztatów na temat programów Unii Europejskiej i zarządzania badaniami naukowymi oraz z bloków tematycznych poświęconych nauce, innowacjom i szkolnictwu wyższemu.

Podczas forum dyrektor KPK PB UE dr inż. Zygmunt Krasiński zaprezentuje uczestnikom Program Ramowy Horyzont 2020 (Polish-UK collaboration under Horizon 2020: statistics, themes, success stories and potential future areas of co-operation). Natomiast wicedyrektor Katarzyna Walczyk-Matuszyk poprowadzi  jeden z warsztatów pt. Poland’s participation in European Research and Innovation Programmes. Barriers and opportunities.

Agenda wydarzenia dostępna jest tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.