Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polskie sukcesy w projektach MSCA RISE

Projekty MSCA RISE (Research and Innovation Staff Exchange) to projekty, których celem jest wymiana wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi oraz przyczyniające się do rozwoju innowacji, zaawansowania poziomu europejskich badań i rozwoju kariery pracowników. Polskie jednostki radzą sobie w tych konkursach bardzo dobrze – w latach 2014-2019 liczba polskich uczestnictw w finansowanych projektach przekroczyła 100, a współczynnik sukcesu często jest bliski lub wyższy średniemu współczynnikowi dla całego konkursu.

Poniżej prezentujemy Państwu cztery projekty, które są koordynowane przez polskie jednostki:

  • RENOIR – koordynowany przez Politechnikę Warszawską (z udziałem Politechniki Wrocławskiej jako partnera);
  • CLATHROPROBES – koordynowany przez Uniwersytet Wrocławski;
  • TICASS – koordynowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie (z udziałem Stowarzyszenia Edukacja, Nauka, Kultura jako partnera);
  • CONMECH – koordynowany przez Uniwersytet Jagielloński.

Aktualnie otwarty jest ostatni konkurs na projekty MSCA RISE w programie Horyzont 2020. Wnioski można składać do 28 kwietnia 2020 r. Dokumenty konkursowe oraz elektroniczny system składania wniosków znajdują się w serwisie Funding and Tenders Opportunities Portal.

Zachęcamy również do zajrzenia na stronę projektu Net4Mobility+, na której znajdą Państwo dodatkowe materiały dotyczące MSCA RISE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.