Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polska z największym dofinansowaniem w ramach EIC spośród krajów UE13

  • Opublikowano: 29 października 2019
  • Autor: redakcja

Polska i Węgry są liderami wśród 13 państw członkowskich, które przystąpiły do ​​UE po 2004 r. (UE13), jeśli chodzi o granty pilotażowej Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).

W konkursach Europejskiej Rady ds. Innowacji dofinansowanie dostało 23 uczestników z Polski, którzy otrzymali łącznie 36,7 mln euro, oraz 35 uczestników z Węgier, którzy otrzymali w sumie 20 mln euro. Estonia uplasowała się na podium UE13 z 12,2 mln euro rozłożonymi na 19 projektów.

Daleko nam jednak do liderów rankingu z krajów tzw. starej Unii. Od lat pierwsze miejsce na podium zajmuje Hiszpania: 372 uczestników z tego kraju otrzymało dofinansowanie w wysokości prawie 298 mln euro. Tuż za Hiszpanią plasują się Włochy: 228 projektów o wartości 169 mln euro. Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce w ogólnym rankingu UE, ze 125 projektami o wartości prawie 97 mln euro.

European Innovation Council jest jednym z głównych nowych narzędzi programu badawczo-rozwojowego Horyzont Europa (2021-2027).  Komisja określa je jako „punkt kompleksowej obsługi innowatorów”, który ma pomóc innowacyjnym firmom zwiększyć skalę i wprowadzić obiecujące technologie z laboratorium na rynek. Pełnoprawna EIC zostanie uruchomiona w 2021 roku, z budżetem 10 mld euro.

(Źródło: Science Business)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.