Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Podziel się swoją opinią i pomóż KE kształtować pierwszy Plan Strategiczny Horyzontu Europa. To ostatnie publiczne konsultacje

  • Opublikowano: 5 listopada 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska zachęca do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ulepszonej wersji dokumentu „Orientations towards the first Strategic Plan for Horizon Europe”. Swoją opinię można wyrazić poprzez wypełnienie ankiety do 17 listopada 2019 r.

Komisja szczególnie liczy na opinie organizacji i sieci o wymiarze transgranicznym oraz partnerstw związanych z badaniami i innowacjami i organizacji pozarządowych.

W trakcie procesu planowania strategicznego Horyzontu Europa od czerwca do października 2019 r. przeprowadzono 2 zestawy konsultacji, których celem było wspólne projektowanie nowego programu ramowego. Kolejnym krokiem były spotkania i wymiana opinii między KE a prawie 4 tys. interesariuszy podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji (24-26 września 2019 r.).

Działania te posłużyły do opracowania raportu na temat wspólnego projektowania oraz poprawionej wersji „Orientations towards the first Strategic Plan for Horizon Europe”. Ten właśnie dokument stanowi przedmiot internetowych konsultacji, które zakończą się 17 listopada br.

To ostatnia szansa na podzielenie się opinią z Komisją, ale konsultacje z państwami członkowskimi będą kontynuowane przez kolejne kilka miesięcy.

Podstawowa struktura Horyzontu Europa jest już ukształtowana, ale Plan Strategiczny wypełni treścią, co różne części programu mają osiągnąć. Dokument ten ewoluował kilkukrotnie, a Komisja pracuje obecnie nad ostateczną wersją, która powinna zostać przyjęta na początku 2020 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.