Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Październikowe obchody 10-lecia IMI w Brukseli

W ramach obchodów 10-lecia IMI odbędą się w tym roku dwie konferencje w Brukseli. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

  1. IMI Scientific Symposium  22-23 października 2018 r. Rejestracja jest już otwarta.

Przez 10 lat programu Inicjatywa Leków Innowacyjnych w ramach 100 projektów podjęto prace, aby przyspieszyć rozwój innowacyjnych leków i przekształcić badania medyczne.

W czasie sympozjum młodzi naukowcy przedstawią 25 prezentacji, 80 plakatów oraz zorganizują kilka interesujących paneli na różne tematy: od medycyny spersonalizowanej do podejścia skoncentrowanego na pacjencie w procesie opracowywania leków. Przyjmując podejście oparte na otwartych innowacjach, młodzi naukowcy zaoferują możliwość zapoznania się z niektórymi z najważniejszych dziedzin nauki, które projekty IMI realizują w różnych obszarach chorób, takich jak astma ciężka, choroba Alzheimera, cukrzyca i nowotwory, by wymienić tylko kilka z nich.

  1. IMI Stakeholder Forum  24 października 2018 r. Rejestracja będzie otwarta wkrótce.

W tym roku konferencja dedykowana jest analizie działań realizowanych w ramach IMI z perspektywy współpracy międzysektorowej oraz wkładu technologii w celu sprostania złożonym wyzwaniom w dziedzinie zdrowia, szczególnie zdrowia publicznego.

Poza finansowaniem z Komisji Europejskiej i udziałem firm EFPIA, w projektach wzięły udział 24 firmy z takich sektorów, jak technologie medyczne, diagnostyka, obrazowanie i technologia cyfrowa. Oraz 15 partnerów stowarzyszonych, w tym BMGF, JDRF, Wellcome Trust, Autism Speaks i Simons Foundation. Partnerzy stowarzyszeni z IMI wspólnie przeznaczyli około 100 mln euro na udział w projektach w takich dziedzinach jak: cukrzyca, choroby zakaźne i autyzm.

Nadszedł czas, aby pójść o krok dalej i wspólnie podjąć decyzję, w jaki sposób najlepiej połączyć wiedzę w ramach środowisk akademickich, różnych sektorów przemysłu, organów oceny technologii medycznych, organów regulacyjnych, grup pacjentów i organów zdrowia publicznego w celu wywarcia wpływu na systemy opieki zdrowotnej.

Przedpołudniowa sesja dedykowana jest przyszłości. Dyskusja będzie dotyczyć możliwości i potrzeby współpracy w ramach partnerstwa IMI. Widać bowiem, że prace prowadzone „silosowo” skazane są na niepowodzenie.

Sesja popołudniowa odniesie się do sposobów konwergencji technologii w celu optymalizacji badań w dziedzinie zdrowia. Rozważając obszar chorób neurologicznych zastanowimy się, w jaki sposób możemy wspólnie zastosować podejście oparte na współpracy w praktyce, aby dokonać rzeczywistych zmian w odniesieniu do pacjentów i systemów opieki zdrowotnej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.