Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Pan-Europejski Fundusz Funduszy Venture Capital

  • Opublikowano: 21 listopada 2016
  • Autor: redakcja

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF) rozpoczął nabór na pośredników finansowych do Pan-Europejskiego Funduszu Funduszy Venture Capital (VC FoF programme). Jest to inicjatywa ogłoszona w ramach programu COSME oraz instrumentu InnovFin w programie Horyzont 2020.

W ramach programu Europejski Fundusz Inwestycyjny inwestuje w fundusze funduszy VC/PE w krajach członkowskich, wspierające przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju, mierzące się często z tzw. luką kapitałową (equity gap) oraz niedostępnością finansowania VC w kraju pochodzenia.

Pośrednicy chcący zostać menedżerami funduszu funduszy, współpracującego z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym mogą aplikować do 31 stycznia 2017 r.

Więcej informacji dot. programu na stronie EIF.

Specjalnie dla obszaru Polski i Europy Środkowo-Wschodniej powstał Polski Fundusz Funduszy Wzrostu (PFFW). W 2013 roku został zasilony kwotą 30 mln euro z EIF, oraz 60 mln euro z Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Fundusz inwestuje w fundusze inwestycyjne typu VC/PE, działające na terenie CEE. Więcej informacji na stronie BGK.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.