Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte konkursy w obszarze Zdrowie – Polacy zainteresowani spotkaniem brokerskim w Oslo

  • Opublikowano: 14 września 2018
  • Autor: redakcja

W dniach 3 i 4 września 2018 odbyło się w Oslo spotkanie brokerskie dla obszaru Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan, programu  Horyzont 2020. Niemal co dziesiąty uczestnik spotkania reprezentował podmiot z Polski. Trwa nabór wniosków w konkursach w obszarze Zdrowie; najbliższy termin zamknięcia przypada 2 października br.

Organizatorami spotkania w Oslo byli:

 

Sieć europejskich punktów kontaktowych: Improving and professionalizing the Health, Demographic Change and Wellbeing NCP service across Europe

 
 

Norweska instytucja rządowa wspierająca badania naukowe

 
 

Agencja rządowa  wspierająca innowacje oraz rozwój norweskich przedsiębiorstw i przemysłu

 

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE jest partnerem konsorcjum projektu HNN2.0 i koordynatorem pakietu pracy  Brokerage Events.

W trakcie Horyzontu 2020 zorganizowaliśmy już trzy spotkania w Brukseli (2015, 2016 i 2017) oraz po jednym w Paryżu (2016), Zagrzebiu (2017) i Oslo (2018).

Wrześniowe spotkanie w Oslo zgromadziło 216 uczestników z 31 krajów (w tym 18 osób z Polski) oraz znakomitych prowadzących i wykładowców: minister edukacji i badań w Norwegii – Rebekka Borsch, przedstawicielka Komisji Europejskiej – Amalia Irina Vlad, dyrektor w Norweskiej Radzie ds. Badań – Anne Kjersti Fahlvik, koordynator projektu MoTriColor – Alejandro Piris.

Dwie sesje: Better Health and CareDigital Transformation in Health and Care zgromadziły wszystkich uczestników, którzy obejrzeli po 11 krótkich (5 min.) prezentacji. Prezentacje te znajdują się na stronie wydarzenia i są dla wszystkich dostępne. Zamieściliśmy tam również prezentacje, które się w limitowanym czasie sesji nie zmieściły, a zostały nadesłane przez uczestników.

Wśród publicznych pokazów zostały przedstawione 3 prezentacje z Polski. Ich autorami są:

  • Agnieszka Skotarczyk, Wroclaw Medical University.
  • Przemysław Dorożyński, Pharmaceutical Research Institute. (Novel active pharmaceutical ingredients, formulations, technologies)
  • Agnieszka Sznyk, Institute of Innovation and Responsible Development.

Ciekawa formuła spotkania, po raz pierwszy przez nas zastosowana, a mianowicie dwudniowe spotkanie lunch-to-lunch dało uczestnikom dodatkowe możliwości nawiązania kontaktów – norwescy organizatorzy zaprosili uczestników na mały poczęstunek na Uniwersytecie w Oslo. Dodatkowe dwie godziny rozmów – już po flesh presentations bardzo wszystkich zbliżyły.

Drugiego, bardzo intensywnego dnia pracy, odbyły się dwie tury spotkań B2B (bilateral meetings business-to-business). Dwie sale spotkań, 64 stoliki w ciągu 4,5 godziny pomieściły 505 spotkań.

Wszystkie informacje, profile uczestników, zainteresowania współpracą znajdują się na stronie wydarzenia. Osoby zainteresowane otwartymi konkursami w obszarze Zdrowie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.