Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte konkursy Twinning i ERA Chairs

  • Opublikowano: 6 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska uruchomiła w maju nabory na projekty typu Twinning i ERA Chairs w obszarze „Spreading Excellence and Widening Participation” w ramach Horyzontu 2020.

ERA Chairs to konkurs mający na celu wsparcie uniwersytetów i instytucji badawczych w zatrudnianiu wysokiej klasy specjalistów, których działania mają prowadzić do osiągnięcia doskonałości naukowej.  W tego typu projektach nie ma wymogu składania wniosku w konsorcjum międzynarodowym. Wniosek składany jest samodzielnie przez instytucję naukową, która chce utworzyć katedrę badawcząi wzmocnić swoją pozycję w doskonałości naukowej.

Komisja Europejska sfinansuje wnioski o budżecie do 2,5 mln euro, które trwają do 5 lat. Projekty typu ERA Chairs są finansowane w 100%.

Konkurs  zamyka się 15 listopada 2017 r.

Więcej informacji na Participant Portal.

Twinning polega na wzmocnieniu  określonego obszaru badań w ramach danej instytucji z kraju słabszego, poprzez współpracę z przynajmniej dwiema wiodącymi instytucjami z zagranicy w dziedzinie wynikającej ze Strategii Rozwoju Badań jednostki będącej wnioskodawcą. W ramach tych projektów polscy naukowcy mają możliwość współpracować z jednostkami zagranicznymi w celu polepszenia oraz rozwoju swojej wiedzy i metod badawczych w konkretnej dziedzinie naukowej.

Komisja Europejska będzie finansować projekty do wysokości 1 mln  euro na 3 lata.

Wnioski można składać do 15 listopada 2017 r.

Więcej informacji na Participant Portal.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.