Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ostatni w H2020 konkurs na granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie już otwarty

8 kwietnia 2020 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs na granty indywidualne w ramach części programu Horyzont 2020 Działania Marii Skłodowskiej-Curie. Termin zamknięcia: 9 września 2020, godzina 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Konkurs adresowany jest do naukowców posiadających stopień doktora, lub mających więcej niż 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań. O grant naukowiec wnioskuje wraz z instytucją zainteresowaną  zatrudnieniem go na czas trwania grantu (od 12 do 36 miesięcy, w zależności od typu grantu). Naukowiec nie może przebywać (pracować, uczyć się) w kraju instytucji przyjmującej dłużej niż 12 miesięcy w ciągu trzech lat bezpośrednio przed datą zamknięcia konkursu.

Można aplikować o jeden z trzech typów grantów: Standard European Fellowships, Global Fellowships i w ramach Society and Enterprise Panel. Więcej informacji na temat każdego z tych trzech typów grantów oraz zasad aplikowania znajduje się na stronach KPK.

Budżet konkursu wynosi 328 mln euro. Strona konkursu (wraz elektronicznym systemem aplikacji) znajduje się na portalu KE.

Na stronie projektu Net4Mobility+ znajdą Państwo praktyczne informacje na temat przygotowania wniosku, wraz z bazą ogłoszeń instytucji zainteresowanych goszczeniem naukowców w ramach grantów indywidualnych MSCA.

Wraz z Siecią KPK zapraszamy na konsultacje i szkolenia.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.