Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowe finansowane projekty IMI2 dotyczące zwalczania zakażeń koronawirusem

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie podpisano 5 nowych umów grantowych wynikających z zaproszenia IMI2 21 na temat: Rozwój terapii i diagnostyki zwalczania zakażeń koronawirusem. Szczepionki są wyłączone z zakresu zaproszenia.

Biorąc pod uwagę, że jest to nowo zidentyfikowany wirus, zakres tego tematu musi obejmować co najmniej jeden z następujących celów:

 • opracowanie leków przeciwwirusowych, a także innych rodzajów środków terapeutycznych w celu szybkiego reagowania na obecną epidemię COVID-19;
 • rozwój środków terapeutycznych w celu zwalczania obecnych i / lub przyszłych epidemii koronawirusa;
 • rozwój diagnostyki, zapewniający szybką ocenę kandydatów w oparciu o istniejące technologie;
 • opracowanie szybkich i niezawodnych narzędzi wykraczających poza aktualny stan wiedzy do wykrywania nosicieli COVID-19 i osób z objawami podejrzanymi o zakażenie COVID-19.
 1. CARE: Przyspieszone badania i rozwój ze względu na koronawirusa w Europie.
  Celem projektu CARE jest zapewnienie leczenia zarówno obecnego ogniska COVID, jak i przyszłych ognisk koronawirusa. Aby cel osiągnąć, badania zidentyfikują kandydatów spośród istniejących leków, które mogłyby być skuteczne w leczeniu pandemii COVID-19 (drug repurposing), oraz opracują nowe leki specjalnie zaprojektowane do zwalczania wirusa SARS-CoV-2. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych testów w laboratorium, w ramach projektu zostaną przyspieszone najbardziej obiecujące badania kliniczne nad lekami u ludzi.
 1. DECISION: Zminiaturyzowana, uniwersalna platforma do diagnostyki molekularnej służąca do zwalczania zakażeń koronawirusami.
  Osoba przetestowana na COVID-19 to chce szybko uzyskać swoje wyniki. Projekt DECISION ma na celu, aby nie trzeba było czekać dłużej niż 15 minut. Prace prowadzone są nad tanim, zminiaturyzowanym, jednorazowym systemem diagnostyki molekularnej, który umożliwi testowanie o jakości laboratoryjnej praktycznie wszędzie i da wyniki w ciągu kilku minut.
 1. Impentri: Opracowanie Impentri, dożylnego preparatu imatinibu dla zespołu ostrej niewydolności oddechowej COVID-19 (ARDS).
  Wiele osób z ciężkim zakażeniem COVID-19 doświadcza nagromadzenia płynu w płucach, co utrudnia oddychanie, a w najgorszych przypadkach przyczynia się do śmierci pacjenta. Odpowiedź immunologiczna organizmu jest częściowo odpowiedzialna za to nagromadzenie się płynu. Istnieją oznaki, że lek generyczny imatynib mógłby rozwiązać ten problem, a teraz projekt Impentri planuje przeprowadzenie randomizowanego, podwójnie ślepego badania klinicznego w celu właściwego przetestowania skuteczności i bezpieczeństwa leku jako leku do leczenia COVID-19 pacjentów z zapaleniem płuc.
 1. MAD-CoV 2: Nowoczesne podejście do opracowywania leków przeciwwirusowych przeciwko SARS-CoV 2.
  Celem projektu MAD-CoV 2 jest zagłębienie się w szczegóły molekularne wirusa SARS-CoV-2 i wykorzystanie tej wiedzy do opracowania nowych metod leczenia COVID-19. Osiągnięcie tego celu będzie wymagało zastosowania inżynierii tkanek ludzkich w celu przetestowania nowych metod leczenia w laboratorium; zbadania, w jaki sposób wykorzystać rolę receptora ACE2 (na którym wirus się osadza w celu włamania do komórek) oraz mapowania czynników krytycznych dla replikacji wirusa.
 1. RAPID-COVID: skuteczna automatyzacja (identyfikacji) i punkty opieki identyfikujące COVID
  Podczas gdy świat skupia się na COVID-19, inne choroby zakaźne o podobnych objawach nadal rozprzestrzeniają się. Projekt RAPID-COVID ma na celu opracowanie testu diagnostycznego, który może jednocześnie wykryć SARS-CoV-2 oraz 30 innych powszechnie występujących bakterii i wirusów układu oddechowego. Dzięki temu pacjenci COVID-19 zostaną szybko odizolowani, a wszyscy pacjenci otrzymają odpowiednie leczenie. Pozwoli to również uniknąć niepotrzebnego stosowania antybiotyków.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.