Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Infrastruktury badawcze

Program Horyzont 2020 oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom możliwość bezpłatnego korzystania z infrastruktur badawczych. Specjalne projekty – działania integracyjne (Integrating Activities) – zapewniają możliwość bezpłatnego dostępu do infrastruktur: przeprowadzenia badań w najlepszych europejskich laboratoriach, z wykorzystaniem najlepszej aparatury. Fundusze projektów pozwalają na pokrycie kosztów nie tylko samych badań, ale także podróży i pobytu w zagranicznym ośrodku (do 3 miesięcy). Warunkiem jest wyjazd do innego kraju niż kraj aktualnego pobytu. Jednak wyjazd nie zawsze jest konieczny: można wysłać próbki do laboratorium lub otrzymać materiał referencyjny. Inne projekty umożliwiają bezpłatny dostęp do infrastruktury informatycznej: superkomputerów, specjalistycznych i globalnych sieci, wielkich baz danych.

W 2015 r. uruchomionych zostało kilkadziesiąt nowych projektów zapewniających bezpłatny dostęp do infrastruktur oraz korzystanie z e-infrastruktur. Niektóre z projektów e-infrastrukturalnych przeznaczone są specjalnie dla MŚP. Szczegóły oferty infrastruktur badawczych dla MŚP znajdują się w kolejnych edycjach Programu Pracy.  Ponadto, dzięki projektowi  RICH naukowcy mają możliwość szybkiego znalezienia infrastruktur oferujących możliwość bezpłatnego wykonania badań. Usługa ta jest dostępna poprzez stronę projektu. Znaleźć tam można adresy stron internetowych poszczególnych infrastruktur.

Więcej informacji na stronie KPK – Infrastruktura badawcza, w tym e-Infrastruktury

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.