Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Katalog możliwości prowadzenia badań społecznych i humanistycznych (SSH) w H2020

Badania Społeczne i Humanistyczne (Social Sciences and Humanities – SSH) są obszarem przekrojowym, obecnym w większości obszarów tematycznych Programu Ramowego Horyzont 2020. Osadzenie SSH w tym programie jest niezbędne do maksymalizacji zwrotu inwestycji w badania naukowe i rozwój nowych technologii na potrzeby społeczeństwa. Oznacza to m.in. integrację aspektów socjo-ekonomicznych w proces tworzenia i rozwoju badań oraz w rozwój nowych technologii, które będą wspierać rozwiązywanie problemów społecznych.

Dla ułatwienia identyfikacji zakresu wymaganych prac badawczych w obszarze badań społecznych i humanistycznych, sieć Punktów Kontaktowych 6. Wyzwania Społecznego H2020 (Europa w zmieniającym się świecie), w ramach realizowanego projektu Net4Society, opracowała katalog zawierający listę i opisy tematów w konkursach 2018 oraz 2019, w których badania SSH stanowią ważny element projektów.

Katalog dostępny jest na stronie projektu Net4Society.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.