Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie o wynalazkach i Horyzoncie 2020

  • Opublikowano: 16 października 2018
  • Autor: redakcja

Wynalazki to jeden z głównych tematów Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0, które od 18 do 20 października 2018 r. odbędzie się w Uniejowie. To międzynarodowa debata z udziałem 1000 branżowych liderów – innowatorów i inwestorów, platforma transferu technologii na linii nauka-biznes-samorząd.

To już trzecia edycja prestiżowego wydarzenia gospodarczego, poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje.

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie po raz pierwszy w Polsce zrekonstruowany przez Centrum Inteligentnego Rozwoju wynalazek Ignacego Mościckiego z 1932 r. To pierwsza na świecie maszyna do oczyszczania powietrza ze smogu. Wynalazek miał już swoją europejską premierę w Genewie.

Kumulacją Discovery Days będzie debata pt. Plan dla Polski w Europie – wynalazki, które przekraczają granice. Będzie ona poświęcona Programowi Ramowemu Unii Europejskiej Horyzont 2020, który jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. Udział w debacie weźmie dyrektor KPK PB UE dr inż. Zygmunt Krasiński.

Podczas trzeciej edycji międzynarodowej imprezy odbędzie się także sesja ekspercka Urzędu Patentowego RP – „Patent na innowacyjną Polskę”, która znalazła się w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Urzędu pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To sesja dedykowana przedsiębiorcom, omawiająca możliwość ochrony w kraju i za granicą w zakresie wynalazków, wzorów urzędowych, znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Szczegóły Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 oraz rejestracja dostępne są tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.