Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Mazovia Circular Congress: światowe trendy – obieg zamknięty, odpowiedzialny biznes, recykling

  • Opublikowano: 2 października 2018
  • Autor: redakcja

W dniach 3-4 października 2018 r. odbędzie się w Płocku  Mazovia Circular Congress. Podczas tego wydarzenia światowi i polscy specjaliści wyjaśnią, jakie wyzwania stawia globalna gospodarka przed polskimi firmami i samorządami. Kongres będzie znakomitą okazją do pozyskania wiedzy na temat jednego z najważniejszych światowych trendów gospodarczych, jakim jest Circular Economy (gospodarka obiegu zamkniętego). Nie zabraknie praktycznych informacji, jak się stać się aktywnym uczestnikiem tych globalnych zmian, jakie korzyści się z tym wiążą oraz skąd pozyskiwać środki na wdrożenie nowych rozwiązań biznesowych.

Celem Kongresu jest przybliżenie wyzwań, jakie globalna gospodarka – poprzez nowe technologie, konsumpcjonizm, zmiany klimatu, zmiany społeczne i dynamiczny rozwój miast – stawia przed podmiotami ,wymuszając przemiany w ich tradycyjnych modelach biznesowych. Istotne jest więc wsparcie instytucji i firm oraz edukacja poświęcona budowie wspólnej wizji gospodarki obiegu zamkniętego.

Zakres tematyczny kongresu obejmuje trzy obszary: Circular City, Circular Food oraz Circular Manufacturing, którym poświęcone będą prezentacje, debaty z udziałem ekspertów z Anglii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Rumunii, Norwegii i Polski. Podczas Mazovia Circular Congress zaprezentowane zostaną dobre praktyki i niezwykłe rozwiązania miast, firm i instytucji otoczenia biznesu z całego świata oraz korzyści płynące z transformacji gospodarek w kierunku CE.

Wydarzenie skierowane jest do zainteresowanych tematyką gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności branży spożywczej, wytwórczej, tekstylnej, opakowaniowej, chemicznej, ale także samorządów,  firm komunalnych oraz dostawców tych usług.

Mazovia Circular Congress odbędzie się w dniach 3-4 października br. w NoveKino Przedwiośnie w Płocku. Każdego dnia o godz. 8.00 zorganizowano bezpłatny transport spod Pałacu Kultury i Nauki.

Organizatorami Kongresu są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agencja Rozwoju Mazowsza SA oraz Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Patronat nad Kongresem objął Prezydenta Miasta Płock, a także Ambasada Norwegii w Polsce.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.