Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Lato z Marią Skłodowską-Curie: wniosek oczami eksperta KE

  • Opublikowano: 4 czerwca 2020
  • Autor: redakcja

Ostatnie dwa konkursy na Działania Marii Skłodowskiej-Curie  w programie Horyzont 2020 zamykają się na koniec tegorocznego kalendarzowego lata: 9 września granty indywidualne (Individual Fellowships), a 29 września granty na dofinansowanie programów stypendialnych (COFUND).

Aktualnie realizowanych jest ponad 200 projektów z udziałem polskich instytucji. Pamiętajmy również o ponad 20-letniej historii tego programu, która będzie kontynuowana po 2020 roku, w kolejnym 7-letnim unijnym programie ramowym badań i innowacji Horyzont Europa.

Zapraszamy indywidualnych naukowców planujących prowadzenie badań za granicą oraz instytucje zainteresowane przyjmowaniem naukowców przebywających poza granicami Polski na spotkania, szkolenia i konsultacje związane z działaniami Marii Skłodowskiej-Curie. Planujemy również spotkania dla jednostek, które odniosły sukces w konkursach MSCA, podczas których przedstawimy wiele istotnych aspektów związanych z realizacją projektów. Poniżej przedstawiamy planowane wydarzenia organizowane w wirtualnej przestrzeni, które w miarę zbliżania poszczególnych terminów będziemy doprecyzowywać.

Otwarci jesteśmy na Państwa propozycje, m.in. spotkania konsultacyjne w małych grupach dotyczące przygotowywanych projektów do ostatnich konkursów w programie Horyzont 2020, w tym dla obcokrajowców planujących złożyć wniosek indywidualny MSCA z polską instytucją goszczącą. Eksperci KPK PB UE i Regionalnych Punktów Kontaktowych oferują możliwość sprawdzenia wniosków przed ich ostatecznym wysłaniem na konkurs.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami, szczególnie te osoby i instytucje, które zaczynają przygodę z grantami MSCA, gdyż jako KPK nie otrzymujemy z Komisji Europejskiej danych osobowych osób zaangażowanych w realizację zaakceptowanych projektów. Takich informacji brakuje także na stronach CORDIS, gdzie KE publikuje podstawowe dane o projektach finansowanych z programu Horyzont 2020.

Prosimy o przesyłanie informacji na email: mobility@kpk.gov.pl. Dziękujemy.

Szkolenia i warsztaty:

Data Temat Adresaci
11 maja Rola instytucji w przygotowaniu wniosku na grant indywidualny polskie instytucje goszczące przyszłych stypendystów MSCA
5 czerwca MSCA dla naukowców i instytucji Sieci Badawczej Łukasiewicz spotkanie zamknięte
19 czerwca ITN – pierwsze kroki w projekcie polskie instytucje, które otrzymały grant ITN w ostatnim konkursie
29 czerwca Wniosek IF – Przygotowanie części B1 – Excellence osoby przygotowujące wniosek
30 czerwca Wniosek IF – Przygotowanie części B1 – Impact osoby przygotowujące wniosek
1 lipca Wniosek IF – Przygotowanie części B1 – Implementation osoby przygotowujące wniosek
Lipiec Różne aspekty realizacji grantów ITN instytucje realizujące projekty ITN
8 lipca Portal EURAXESS – jak zamieszczać oferty pracy w bazie Komisji Europejskiej instytucje realizujące różne granty, w tym MSCA
15 lipca Portal EURAXESS – możliwości dla naukowców początkujący i doświadczeni naukowcy
21 lipca Wniosek IF oczami eksperta KE – nauki o życiu osoby przygotowujące wniosek
30 lipca Wniosek IF oczami eksperta KE – nauki ścisłe osoby przygotowujące wniosek
Sierpień Wniosek IF oczami eksperta KE – nauki humanistyczne osoby przygotowujące wniosek
Sierpień spotkanie z ewaluatorką części etycznej we wnioskach MSCA IF osoby przygotowujące wniosek
Sierpień spotkania ze stypendystami MSCA naukowcy i instytucje

.

Więcej informacji o programie i  pomocy w przygotowywaniu wniosku znajdą Państwo w prawej kolumnie obecnej strony, w sekcji MSCA linki.  Zapraszamy do zapoznania się z zasadami MSCA, a poniżej z przykładami sukcesów naukowców oraz planowanymi wydarzeniami Lata z Maria Skłodowską-Curie.

MSCA – wprowadzenie:

.

Konkursy 2020 w MSCA:

.

HISTORIE SUKCESÓW:

.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.