Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Kształtowanie przyszłości badań klinicznych w UE – warsztaty projektu EU-PEARL

W dniach 22-29 października 2020 r. w ramach projektu EU-PEARL (EU Patient-Centric Clinical Trial Platforms) organizowane są  warsztaty dla zainteresowanych kształtowaniem europejskich badań klinicznych. W warsztatach można uczestniczyć wirtualnie poprzez aplikację Zoom.

Stworzenie środowiska opartego na współpracy, integrującego różne zainteresowane strony, ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia postępu w zakresie innowacyjnego podejścia opartego na zintegrowanych platformach badawczych (IRP – Integrated Research Platforms). W październiku eksperci z urzędów zdrowia, komitetów etycznych, organizacji pacjentów, ocen technologii medycznych, firm przemysłowych/farmaceutycznych oraz badaczy akademickich/sieci szpitalnych zaangażowanych w rozwój leków zostali zaproszeni do wzięcia udziału w pierwszych warsztatach UE-PEARL i przyczynienia się do kształtowania przyszłości badań klinicznych.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z projektem EU-PEARL i koncepcją IRP, wyciągnięcia wniosków z wcześniejszych i trwających badań w ramach platformy. Warsztaty zostały opracowane w celu wspierania dialogu między najważniejszymi podmiotami, które uczestniczą w opracowywaniu leków, aby uzyskać opinie zainteresowanych stron na temat możliwości i wyzwań związanych z prowadzeniem IRP.

Sesje będą nagrywane, a uzyskane wyniki i materiały zostaną wykorzystane do napisania publicznego raportu.

Na każdą z poniższych sesji wymagana jest rejestracja (warsztaty są bezpłatne).

  • 22 października 2020 r. 15:00-18:00  Breakout session ‘Multiplicity Framework for IRPs’
    Kiedy i jak dostosować się do mnogości/różnorodności platform prób klinicznych: Jakie są główne źródła różnorodności w projektowaniu złożonych próbach klinicznych? Jakie poziomy błędów i metody są odpowiednie dla poszczególnych celów i projektów badawczych (a jakie nie)?
  • 26 października 2020 r. 15:00-18:00  Breakout session ’Regulatory and Ethic Committee Considerations for IRPs’
    Główne kwestie, które należy rozwiązać w celu dostosowania zasad składania wniosków na różnych etapach IRP (wstępne składanie wniosków, podczas realizacji i zakończenia badania) oraz inne istotne aspekty regulacyjne i etyczne IRP.
  • 29 października 2020 r. 15:00-18:00 Breakout session ‘Patient engagement for IRPs’
    Włączenie potencjału pacjentów i rzeczników pacjentów w badania platformowe i projektowanie IRP oraz zrozumienie potencjalnych możliwości i przeszkód.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.