Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konsultacje unijnej strategii dla morskiej energetyki odnawialnej

Komisja Europejska opublikowała plan działania i rozpoczęła publiczne konsultacje w ramach przygotowań inicjatywy dotyczącej wykorzystania potencjału morskiej energii odnawialnej w Europie. Opinie można zgłaszać do 24 września 2020 r.

Ogólnym celem tej inicjatywy jest ułatwienie pozyskiwania różnych form morskiej energii odnawialnej – w szczególności morskiej energii wiatrowej, ale także energii pływów i oceanów – oraz wykorzystanie ich potencjału w najbardziej wydajny i konkurencyjny sposób, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Zakres strategii obejmuje wszystkie morza europejskie (Morze Północne, Morze Bałtyckie, Morze Śródziemne oraz Morze Czarne) i Ocean Atlantycki.

Uwagi do dokumentu Mapa drogowa „Offshore renewable energy strategy” można zgłaszać przez 4 tygodnie, tj. do 13 sierpnia 2020 roku.

Komisja rozpoczęła także szersze konsultacje społeczne na temat różnych elementów, które obejmie ta inicjatywa. Celem jest zebranie opinii od wielu zainteresowanych stron: od władz krajowych, regionalnych i lokalnych po przedsiębiorstwa, związki zawodowe, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, organizacje edukacyjne, grupy konsumentów, organizacje badawcze i innowacyjne. Konsultacje będą otwarte przez 10 tygodni, do 24 września 2020 r.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.