Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konsultacje publiczne na temat priorytetów Horyzontu Europa w latach 2021-2024

  • Opublikowano: 1 września 2020
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska rozpoczęła ostatnie publiczne konsultacje na temat pierwszego planu strategicznego dla programu Horyzont Europa. Będzie on podstawą do formułowania programów prac i tematów konkursowych na pierwsze cztery lata nowego unijnego programu badań i innowacji. Zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami z Komisją – ankieta jest otwarta do 18 września 2020 r.

ANKIETA: Horizon Europe First Strategic Plan 2021-2024

Komisji zależy, by program Horyzont Europa był ukierunkowany na najważniejsze kwestie, dlatego proces jego projektowania jest możliwie jak najbardziej wspólny. Do tej pory w tym procesie wzięło udział ponad 9000 osób, co czyni go jednym z największych wspólnych projektów, jakie kiedykolwiek prowadziła Komisja. Przygotowując się do uruchomienia programu w 2021 r., Komisja rozpoczęła ostatnie konsultacje.

– Przejście do zrównoważonej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i cyfrowej przyszłości musi stać się podstawą naszego wyjścia z kryzysu związanego z koronawirusem. Twój udział będzie miał duże znaczenie, ponieważ największy wpływ możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zrobimy to razem. Zaangażuj się na rzecz silnej, zrównoważonej i konkurencyjnej Europy. Liczę na Ciebie! – zaapelowała Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

W badaniu zebrane zostaną opinie z całej Europy i spoza niej, które pomogą zweryfikować wpływ, zainicjować debaty i nowe pomysły. Otrzymane informacje wesprą realizację programu Horyzont Europa, zwłaszcza w drugim filarze programu „Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa”.

Kluczowym wydarzeniem w tym procesie wspólnego projektowania będą wirtualne Europejskie Dni Badań i Innowacji, które odbędą się od 22 do 24 września 2020 r., podczas których omówione zostaną wyniki ankiety.

Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych priorytetami UE w zakresie badań naukowych i innowacji do wzięcia udziału w konsultacjach, które zakończą się 18 września 2020 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.