Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2020

  • Opublikowano: 3 lipca 2019
  • Autor: redakcja

Europa Nostra, wiodąca sieć ochrony dziedzictwa oraz Komisja Europejska ogłosiły konkurs European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2020. Jego celem jest identyfikowanie i uhonorowanie najlepszych praktyk w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego Europy.

European Heritage Awards Ceremony 2018 Fot. Felix Quaedvlieg / Europa Nostra

Nagrody European Heritage Awards/Europa Nostra są najwyższym wyróżnieniem Europy w dziedzinie dziedzictwa kulturowego. Nagrody są przyznawane za wybitne projekty ochrony, innowacyjne badania; poświęcenie specjalistów w dziedzinie dziedzictwa i wolontariuszy; oraz wyjątkowe inicjatywy w zakresie edukacji, szkoleń i podnoszenia świadomości.

W kolejnych dwóch edycjach tego programu (w latach 2020 i 2021) zostaną przyznane dwie nowe nagrody specjalne ILUCIDARE. Ich laureaci zostaną wyróżnieni za identyfikację i promowanie najlepszych praktyk w zakresie innowacji opartej na dziedzictwie kulturowym oraz w dyplomacji.

ILUCIDARE to projekt finansowany w ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020, którego celem jest utworzenie międzynarodowej sieci promującej dziedzictwo jako źródło innowacji i współpracy międzynarodowej.

Nagrody European Heritage Awards/ Europa Nostra Awards (poprzednio EU Prize for Cultural Heritage / Europa Nostra Awards) zostały ustanowione przez Komisję Europejską w 2002 r. i od tego czasu są przyznawane przez Europa Nostra. Nagrody są wspierane przez unijny program Kreatywna Europa.

Termin składania wniosków upływa 1 października 2019 r.

Więcej na ten temat na stronie Europa Nostra Awards.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.