Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja epiXchange i warsztaty na temat badań nad padaczką

Konferencja epiXchange, organizowana 23 maja 2018 r. w Brukseli, ma na celu budowanie środowiska zajmującego się badaniami nad padaczką.  Głównym celem jest przedstawienie najważniejszych wniosków z siedmiu dużych europejskich projektów badawczych w zakresie padaczki, omówienie wąskich gardeł i rekomendacji dotyczących dalszych działań.

Organizatorzy to siedem dużych projektów finansowanych przez UE dotyczących epilepsji: DESIRE, EpimiRNA, EPISTOP, EpiTarget, EpiCare, EpiPGX oraz epiXchange. 

Polska jest koordynatorem jednego  z tych projektów – prof. Sergiusz Jóźwiak z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka jest koordynatorem projektu EPISTOP zrzeszającego 15 instytucji z 9 krajów (Polska, Włochy, Francja, Belgia, Czechy, Niemcy, Holandia, Austria i Australia).

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale rejestracja (otwarta do 24 kwietnia) jest wymagana.

Następnego dnia 24 maja, Komisja Europejska wraz z partnerami epiXchange organizuje warsztaty „Translating Research into Action – Shaping the Future of the Epilepsy Research”, w celu omówienia głównych osiągnięć, wyzwań, priorytetów w badaniach nad epilepsją oraz ustalenia zaleceń dla długoterminowej strategii o globalnym podejściu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w tym wydarzeniu odbywa się wyłącznie za zaproszeniem. Jeśli są Państwo zainteresowani tymi warsztatami, prosimy wysłać e-mail na adres: RTD-NEURO-SECTOR-E4@ec.europa.eu .

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.