Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Komunikacja-rozpowszechniania-wykorzystywanie – nowa broszura wyjaśnia różnice między tymi pojęciami

  • Opublikowano: 20 kwietnia 2018
  • Autor: redakcja

European  IPR Helpdesk wydał broszurę pt. „Making the most of your H2020 project. Boosting the impact of your project through effective communication, dissemination and exploitation”.  Wydawnictwo dotyczy roli komunikacji, rozpowszechniania i wykorzystywania danych w celu zwiększenia wpływu projektów badawczych i innowacyjnych finansowanych przez UE.

Podczas warsztatów prowadzonych przez zespół European  IPR Helpdesk stało się jasne, że nadal istnieją pewne nieporozumienia związane z tymi terminami i że pomimo już istniejących podręczników brakowało zwięzłego dokumentu, który z jednej strony łączył te trzy pojęcia, ale także pomagał lepiej definiować poszczególne terminy.

Nowa publikacja ma na celu wyjaśnienie terminologii poprzez zilustrowanie różnic między komunikacją, rozpowszechnianiem i wykorzystywaniem oraz wskazanie wspólnych obszarów. Ma to stanowić pomocny przegląd dla beneficjentów przy opracowywaniu strategii zasięgu i eksploatacji dla swoich projektów.

W trakcie opracowywania broszury zespół European  IPR Helpdesk był wspierany przez członków Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Badań i Innowacji, a zwłaszcza z Centrum Wsparcia Technicznego.

Wydanie broszury jest częścią akcji informacyjnej, jej kontynuacją jest dedykowana sesja  webinarium zaplanowanego na 29 maja 2018 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.