Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Klastry, organizacje, uczelnie mogą bezpłatnie przystąpić do Europejskiego Aliansu ECCA

  • Opublikowano: 13 listopada 2017
  • Autor: redakcja

W styczniu 2017 r. Bałtycki Klaster sEaNERGIA znalazł się w grupie założycielskiej Europejskiego Aliansu Podmiotów działających w obszarze budownictwa, energetyki oraz szeroko pojętej gospodarki o obiegu zamkniętym (European Circular Construction Alliance). Będzie to meta-klaster, a w dalszej perspektywie Europejskie Partnerstwo Strategiczne na rzecz Internacjonalizacji (European Strategic Cluster Partnership for Internationalization – ESCP4i), wspierający klastry, ich członków (zwłaszcza MŚP) oraz inne podmioty w zakresie innowacji, ekspansji rynkowej, marketingu, internacjonalizacji, budowania przewagi konkurencyjnej oferowanych produktów, usług czy technologii w obszarze budownictwa o obiegu zamkniętym (circular construction).

Bałtycki Klaster sEaNERGIA zaprasza do włączenia się w tę inicjatywę i  przystąpienia do Aliansu w charakterze pełnoprawnego członka lub stowarzyszonego.  Dzięki temu otrzymają Państwo  dostęp do innowacyjnych firm, klastrów oraz organizacji branżowych za granicą w celu promocji Państwa działań oraz możliwość współpracy z innymi jednostkami zagranicznymi w tworzeniu nowych międzysektorowych innowacyjnych rozwiązań.

Członkiem pełnoprawnym Aliansu mogą być wyłącznie klastry lub sieci biznesowe (np. izby, stowarzyszenia przedsiębiorstw) posiadające osobowość prawną. Natomiast inne podmioty (organizacje badawcze i uczelnie, jednostki publiczne i samorządowe, władze miejskie, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, platformy technologiczne)mogą dołączyć do Aliansu na zasadzie członka stowarzyszonego.

Dla zrzeszonych w klastrze przedsiębiorstw udział w Aliansie to szansa na:

  • Promocję oferty produktów i usług na stronie projektu oraz w tworzonym katalogu firm działających w obszarze gospodarki, budownictwa o obiegu zamkniętym oraz podczas wszystkich wydarzeń międzynarodowych w których uczestniczą przedstawiciele Aliansu.
  • Opracowanie koncepcji wspólnych produktów/usług w zakresie budownictwa o obiegu zamkniętym oraz wsparcia w ich promocji w Europie oraz na arenie międzynarodowej.
  • Opracowanie strategii internacjonalizacji oraz plan działań na najbliższe lata dla podmiotów zrzeszonych w klastrach należących do Aliansu.
  • Wsparcie w zakresie rozwoju współpracy międzysektorowej członków klastra.
  • Udział w międzynarodowych konsorcjach realizujących wspólne projekty badawcze, misje branżowe czy inne inicjatywy służące internacjonalizacji i tworzeniu innowacyjnych produktów, możliwość nawiązywania kontaktów z podmiotami w Europie oraz na arenie międzynarodowej.

Udział w Aliansie jest bezpłatny. Do inicjatywy można się przyłączyć poprzez złożenie deklaracji przystąpienia do Aliansu. Nie pociąga  to za sobą żadnych – zarówno formalnych jak i finansowych – zobowiązań.

ECCA – declaration – cluster or business org.ECCA – declaration – cluster or business org.

ECCA – declaration – supporting organisation (2)

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://circularconstruction.eu.

Kontakt: Aleksandra Oleksik (a.oleksik@seanergia.pl).

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.