Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE zaprasza w marcu na Digitising European Industry Stakeholder Forum 2018

  • Opublikowano: 8 stycznia 2018
  • Autor: redakcja

W dniach 27-28 marca 2018 r. w Villepinte (Paryż) odbędzie się drugie Digitizing European Industry Stakeholder Forum 2018. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych digitalizacją przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP. Wydarzenie jest współorganizowane przez Komisję Europejską i francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów.

Pierwszego dnia konferencji odbędzie się sesja plenarna z dyskusją poprzedzoną prezentacjami politycznymi na wysokim szczeblu. Drugi dzień jest przeznaczony na równoległe warsztaty koncentrujące się na tematach cyfrowych centrów innowacji, partnerstwach publiczno-prywatnych, instrumentach finansowych służących cyfryzacji, umiejętnościach cyfrowych i wdrażaniu cyfrowych platform przemysłowych.

Impreza odbędzie się w ramach dużych 4-dniowych targów Global Industrie 2018. Obszar wystawienniczy zapewni możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki na temat krajowych inicjatyw dotyczących digitalizacji przemysłu, wymiany najlepszych praktyk, organizacji prezentacji dla małych grup i zaprezentowania udanych przykładów wykorzystania technologii cyfrowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować.

Stakeholder Forum to wydarzenie organizowane corocznie przez Komisję Europejską i jedno z państw członkowskich w ramach inicjatywy Digitizing European Industry (DEI). Wydarzenie to jest kluczową częścią europejskiej platformy, która oferuje ramy koordynacji między różnymi działaniami na rzecz cyfryzacji przemysłu na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym.

Celem Stakeholder Forum jest zgromadzenie różnych podmiotów uczestniczących w cyfrowym łańcuchu wartości, takich jak Komisja Europejska, państwa członkowskie UE, inicjatywy krajowe, przedstawiciele przemysłu, MŚP, środowiska akademickie i centra innowacji cyfrowych, aby dzielić się doświadczeniami, wymieniać najlepsze praktyki i omawiać wdrażanie inicjatyw DEI. Wzięcie udziału w tym wydarzeniu daje możliwość wpływania na europejską politykę digitalizacji i przyczyniania się do jej rozwoju.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.