Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE prowadzi nabór na członków grupy eksperckiej ds. European Open Science Cloud

Call for applications for the selection of members of the Commission expert group – Executive Board of the European Open Science Cloud (EOSC).

Grupa ekspertów będzie wspierać Komisję w pierwszej fazie rozwoju EOSC do końca 2020 r. i pomoże przygotować przejście do drugiej fazy rozwoju EOSC.

W szczególności do zadań grupy ekspertów należy

  • doradztwo i wsparcie strategii, wdrażania, monitorowania i sprawozdawczości w zakresie postępów we wdrażaniu EOSC zgodnie z dokumentem roboczym Komisji w sprawie mapy drogowej wdrażania EOSC, w szczególności w formie:
    – przygotowania strategicznego planu realizacji i rocznych planów prac oraz zaproponowanie mechanizmu nadzoru i kierowania realizacją strategicznych i rocznych planów prac, a także monitorowania i sprawozdawczości z postępów;
    – przygotowanie zasad uczestnictwa w celu ukierunkowania świadczenia usług oraz planu działania na rzecz interoperacyjności danych naukowych w celu wdrożenia zasad FAIR;
  • przedstawienie zaleceń dotyczących odpowiednich mechanizmów i możliwych form zarządzania EOSC po 2020 r., w tym modeli biznesowych i sposobów finansowania, oraz sposobu rozszerzenia bazy użytkowników EOSC na sektor publiczny i przemysł.

Termin składania aplikacji upływa 10 października 2018.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.