Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE prosi o opinie na temat strategii wdrażania programu Horyzont Europa – przedłużono termin konsultacji

  • Opublikowano: 7 sierpnia 2019
  • Autor: redakcja

W jaki sposób należy wdrożyć kolejny program badań i innowacji UE, aby osiągnąć jego ambitne cele? Co można uprościć? Jak radzić sobie z nowymi funkcjami programu? Jak powinny wyglądać dokumenty prawne, procesy i narzędzia? Komisja Europejska chciałaby poznać Państwa zdanie w tych kwestiach. Konsultacje miały potrwać do 15 września 2019 r., ale Komisja przedłużyła ten termin do 4 października.

Opierając się na doświadczeniach programu Horyzont 2020, strategia wdrażania kolejnego programu ramowego (2021–2027) określi sposób zarządzania tym programem w praktyce. Celem Komisji jest  uproszczenie procedur, dostosowanie ich do nowości programu Horyzont Europa, przy  zachowaniu wysokiego poziomu.

Badanie obejmuje cały cykl życia projektu, począwszy od organizacji konkursów, składania wniosków i oceny do raportowania i wykorzystania wyników. Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konsultacjach do 4 października 2019 r. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w dyskusjach podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji w Brukseli w dniach 24–26 września.

Strategia wdrażania Horyzontu Europa ma zostać sfinalizowana do końca 2019 roku.  Zwieńczy ją przyjęcie planu strategicznego HE, na którym opierać się będą programy prac i tematy konkursów w ciągu pierwszych czterech lat programu (2021–2024). Oddzielna ankieta zbierająca opinie na temat przyszłych priorytetów w zakresie badań i innowacji, na podstawie której KE ma przygotować plan strategiczny  zakończy się również 4 października 2019 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.