Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE chce skuteczniej chronić własność intelektualną

  • Opublikowano: 8 grudnia 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska przedstawiła środki mające zapewnić skuteczną ochronę prawom własności intelektualnej, co zachęci przedsiębiorstwa europejskie, w szczególności MŚP i przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność, do inwestowania w innowacje i kreatywność.

Środki obejmują stworzenie sprawiedliwego i zrównoważonego systemu Standard Essential Patents oraz nasilenie walki z podrabianiem i piractwem. W tym celu Komisja dąży do pozbawiania podmiotów naruszających prawo własności intelektualnej przepływów dochodów – to podejście „podążaj za pieniędzmi”, które koncentruje się na „grubych rybach” zamiast na „płotkach”.

Celem Komisji jest:

  • zapewnić wysoki poziom ochrony prawnej i przewidywalne ramy prawne w całej UE;
  • zachęcać przemysł do walki z naruszeniami własności intelektualnej;
  • zmniejszyć ilość podrabianych produktów docierających do rynku UE.

Zaproponowane środki są zgodne ze Strategią Jednolitego Rynku z 2015 r. – mapą drogową wywiązania się z politycznego zobowiązania przewodniczącego KE Jean-Claude’a Junckera do uwolnienia pełnego potencjału jednolitego rynku i uczynienia go rynkiem startowym dla europejskich przedsiębiorstw zdolnych prosperować w światowej gospodarce.

Więcej na ten temat na stronie KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.