Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ITTI realizuje europejski projekt ENSURESEC dotyczący ochrony handlu elektronicznego

  • Opublikowano: 6 lipca 2020
  • Autor: redakcja

KE opublikowała wyniki konkursu w obszarze siódmego wyzwania społecznego w Horyzoncie 2020 – Bezpieczne społeczeństwa. Wyłoniono 5 innowacyjnych projektów, które otrzymają w sumie 38 mln euro. Polskim partnerem projektu „End-to-end Security of the Digital Single Market’s E-commerce and Delivery Service Ecosystem (ENSURESEC)” jest firma ITTI Sp. z o.o.

Trzy projekty (SAFETY4RAILS, 7SHIELD i ENSURESEC) będą działać na rzecz poprawy zapobiegania, wykrywania, reagowania i łagodzenia skutków zagrożeń cybernetycznych i fizycznych dla sieci metra i kolei, infrastruktury kosmicznej i satelitów, a także usług handlu elektronicznego i dostaw. Dwa dodatkowe projekty (IMPETUS i S4ALLCITIES) mają na celu zwiększenie odporności infrastruktury i usług miast oraz ochronę obywateli w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem w przestrzeni publicznej. Projekty mają się rozpocząć od czerwca do października 2020 r. i potrwają dwa lata.

Wszystkie projekty zostały wybrane do finansowania w odpowiedzi na zaproszenie do składania wniosków „Ochrona infrastruktury Europy i mieszkańców europejskich inteligentnych miast”, w ramach 7. wyzwania społecznego Bezpieczne społeczeństwa, ogłoszonego 14 marca 2019 r.

Projekt ENSURESEC, w którym partnerem jest poznańska firma ITTI,  to socjotechniczne rozwiązanie do ochrony operacji e-commerce na jednolitym rynku cyfrowym przed zagrożeniami cybernetycznymi i fizycznymi. Łączy w sobie pakiet narzędzi do ochrony handlu elektronicznego, z monitorowaniem wpływu zagrożeń w przestrzeni fizycznej oraz kampanią szkoleniową dla MŚP i obywateli, mającą na celu budowanie świadomości i zaufania.

W projekt, którego realizacja rozpoczęła się 1 czerwca br.,  zaangażowane są 22 jednostki z całej Europy, a koordynuje go Instituto de Novas Tecnologias z Portugalii. Budżet projektu to 9,2 mln euro, z czego grant pokryje 7,7 mln euro.

(Źródło: Komisja Europejska)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.