Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Instytuty rekrutują managerów

  • Opublikowano: 16 października 2018
  • Autor: redakcja

Polskie przedsiębiorstwa już dziś pilnie potrzebują najnowszych technologii, aby budować swoje przewagi konkurencyjne na międzynarodowych rynkach. Ważną rolę w rozwoju innowacyjności mają instytuty badawcze, które stawiają na dynamiczny rozwój. Aby sprostać ambitnym zadaniom i poprawić przepływ innowacyjnych rozwiązań z nauki do biznesu, instytuty potrzebują kadrowego wzmocnienia. Taki jest cel rozpoczętej niedawno rekrutacji na stanowiska menedżerskie w 9 instytutach badawczych.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nadzoruje 35 instytutów badawczych. Prowadzą one działalność w takich dziedzinach, jak nauki przyrodnicze, chemiczne, czy przemysłowe. Właśnie w 9 spośród 35 instytutów badawczych rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska menedżerskie (tj. zastępców dyrektorów). Procedury rekrutacyjne prowadzi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które nadzoruje instytuty badawcze.

– Instytuty pełnią istotną rolę w gospodarce poprzez kreowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań produktowych i procesowych w przemyśle. Powinny w jeszcze większym stopniu niż teraz wychodzić na rynek ze swoimi projektami i współpracować z biznesem – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. – Dlatego poszukujemy menedżerów z wizją, doświadczeniem i pomysłami, którzy będą dalej rozwijać instytuty, zwiększać ich efektywność, pozyskiwać klientów, a także usprawniać organizację i działanie ośrodków  – dodała szefowa resortu.

– Nowoczesna gospodarka opiera się na wiedzy. Pierwszą linią współpracy nauki z biznesem są instytuty badawcze, których możliwości nie są dzisiaj właściwie wykorzystywane. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Konstytucję dla Nauki, dwie ustawy innowacyjne oraz takim programom jak doktoraty wdrożeniowe, warunki tej kooperacji zdecydowanie się poprawiły. Dziś szukamy ambitnych ludzi, którzy wykorzystają tę szansę i uwolnią potencjał komercjalizacji badań, który tkwi w instytutach – zaznacza wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Instytuty prowadzą szereg projektów o charakterze naukowym i badawczo-rozwojowym zmierzających do wdrożenia technologicznie nowych lub udoskonalonych produktów albo procesów i ich komercjalizacji. Współpracują z podmiotami działającymi na rynku w tym instytucjami, organizacjami gospodarczymi, organami administracji państwowej i samorządowej.

Co oferują pracownikom instytuty?

  • możliwość prowadzenia badań naukowych i rozwojowych, wdrażania wyników tych prac oraz przystosowywania wyników badań naukowych i prac rozwojowych do potrzeb rynku,
  • dostęp do nowoczesnej infrastruktury i aparatury badawczej,
  • pracę w międzynarodowym środowisku poprzez udział w dużych, innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych,
  • możliwość opracowywania ekspertyz i ocen.

Jeżeli masz doświadczenie w kierowaniu zespołem i zarządzaniu projektami naukowymi, już teraz sprawdź aktualne ogłoszenia o pracę w Instytutach i znajdź ofertę dla siebie!

Lista aktualnych ogłoszeń do instytutów:

Instytut Biotechnologii i Antybiotyków (PDF 420 KB)

Instytut Elektrotechniki (PDF 617 KB) – ogłoszenie 1

Instytut Elektrotechniki  (PDF 617 KB)- ogłoszenie 2

Instytut Farmaceutyczny (PDF 415 KB)

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (PDF 420 KB)

Instytut Nowych Syntez Chemicznych (PDF 418 KB)

Instytut Odlewnictwa (PDF 84 KB) – ogłoszenie 1

Instytut Odlewnictwa (PDF 416 KB) – ogłoszenie 2

Instytut Przemysłu Organicznego (PDF 418 KB)

Instytut Włókiennictwa (PDF 418 KB)

Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych (PDF 417 KB)

(Źródło: MNiSW)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.