Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Inicjatywa Leków Innowacyjnych obchodzi 10 lat realizacji badań medycznych

Fot. Flickr.com/CC by 2.0

W czasie 10 lat od otwarcia pierwszego konkursu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego EFPIA (Europejskiej Federacji Przemysłu Farmaceutycznego i Stowarzyszeń Farmaceutycznych) i Komisji Europejskiej realizowano ponad 100 projektów.

Projekty oparte są na współpracy i otwartości na innowacje dla największych wyzwań w badaniach medycznych i w opracowywaniu leków w dziedzinach takich jak: ciężka astma, choroba Alzheimera, cukrzyca i nowotwory.  Zapewniając wyjątkowy model współpracy, w ramach projektów tworzone są podstawy, które pomagają naukowcom w całej Europie, w tym małym i średnim przedsiębiorstwom, w rozwijaniu ich programów opracowywania leków. Te nowe, otwarte partnerstwa umożliwiają konsorcjom finansowanym przez IMI pokrycie całego łańcucha wartości i przyczynienie się do szybszego wprowadzania na rynek nowych produktów lub terapii, z korzyścią dla pacjentów.

Z okazji 10-lecia IMI organizuje w 2018 roku szereg wydarzeń:

Z informacjami można się bezpośrednio zapoznać ze strony IMI: 10 years of transforming medical research

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.