Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Indoorway będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale konkursu PowerUp!

  • Opublikowano: 21 maja 2018
  • Autor: redakcja

299 start-upów z 24 krajów Europy Środkowej i Wschodniej przystąpiło do czwartej edycji międzynarodowego konkursu dla start-upów  PowerUp! organizowanego przez EIT InnoEnergy – największy europejski fundusz w branży cleantech. Polska okazało się być tegorocznym rekordzistą – z naszego kraju zgłosiło się aż 38 zespołów.

Gala finałowa w Warszawie, podobnie jak 14 pozostałych finałów krajowych (m. in.  na Węgrzech, w Grecji, Turcji, Serbii, Chorwacji, Litwie, Czechach i Estonii), poprzedzona była intensywnymi bootcampami. Uczestnicy z pomocą doświadczonych mentorów i coachów mieli okazję zweryfikować modele biznesowe i udoskonalić sztukę prezentacji.

Najlepszym uczestnikiem finału krajowego konkursu PowerUp! w Warszawie okazał się start-up z obszaru smart building: Indoorway. Marek Przytuła zaprezentował inteligentne narzędzie do digitalizacji przestrzeni, stworzone dla właścicieli nieruchomości – sklepów, biur czy lotnisk oraz dla przemysłu. Indoorway umożliwia podnoszenie wydajności przestrzeni i zwiększenie zaangażowania pracowników oraz klientów, pozwalając na szczegółową analizę ruchu wewnątrz budynku. Narzędzie, łącząc w sobie wiele technik pomiaru (żyroskop, akcelerometr, magnetometr, beacony), zapewnia nie tylko dokładną nawigację po obiektach i mapowanie przestrzeni, ale również optymalizację linii produkcyjnych i planu magazynu, czy poprawę bezpieczeństwa pracowników.

Drugie miejsce w konkursie przyznano Handerek Technologies, reprezentowanej przez Susan Kim – Chomnicką. Firma koncentruje się na opracowaniu technologii, które mogą skutecznie przekształcać odpady w czyste paliwa, chemikalia i inne zasoby, a w rezultacie wpływać pozytywnie na środowisko. Trzecie miejsce zajął Plantalux – Jakub Lachowski przedstawił innowacyjną technologię oświetlenia, wspomagającą wzrost roślin w uprawach szklarniowych.

Już 19 czerwca 2018 r. Indoorway weźmie udział w Wielkim Finale konkursu w czeskiej Pradze, gdzie powalczy o 30 tys. euro i 150 tys. euro inwestycji w prestiżowym akceleratorze Highway®.

(Źródło: materiały prasowe)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.