Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Granty indywidualne MSCA szansą dla polskich jednostek

MSCA is one of the most important programmes for young professionals. Its prestige and world  recognition  makes  MSCA fellows  respected  in scientists’, entrepreneurs’ and engineers’ communities worldwide.
dr inż. Piotr Hańczyc, Uniwersytet Warszawski
Projekt UPRECON, MSCA IF

Granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie (Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships – MSCA IF) to prestiżowe granty indywidualne dla naukowców każdej narodowości, którzy posiadają stopień doktora lub doświadczenie w pracy badawczej dłuższe niż 4 lata. Granty europejskie (European Fellowships) można realizować w kraju Unii Europejskiej lub kraju stowarzyszonym z UE (12-24 miesiące), granty globalne (Global Fellowships) w dowolnym kraju trzecim (12-24 miesiące) z obowiązkową roczną fazą powrotną w Europie.

Jak wygląda to z drugiej strony? To ogromna szansa dla polskich jednostek, żeby zaprosić do siebie najlepszych naukowców z całego świata. To także element ich umiędzynarodowienia oraz dodatkowe punkty w ocenie parametrycznej za realizację projektów w programie Horyzont 2020. Warto zauważyć, że instytucje, które realizują najwięcej projektów MSCA zdobywają później więcej grantów ERC.

Jeśli są Państwo zainteresowani goszczeniem w swojej jednostce stypendysty MSCA IF, zachęcamy do przygotowania oferty wspólnego aplikowania. Ofertę taką roześlemy do naszej sieci punktów kontaktowych na całym świecie oraz zamieścimy na stronie internetowej projektu Net4Mobility+. Przykładowe oferty znajdą Państwo TUTAJ.

Co należy zapewnić aplikującemu naukowcowi?

  • opiekuna naukowego, który będzie wsparciem w realizacji indywidualnego projektu;
  • pomoc przy pisaniu wniosku (części administracyjnej oraz części merytorycznej dotyczącej zasobów jednostki);
  • pomoc administracyjną przy realizacji projektu.

Dotychczasowe historie sukcesów znajdą Państwo tutaj: LINK1, LINK2, LINK3.

Już dziś zapraszamy na warsztaty i konsultacje do Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE oraz do sieci Regionalnych Punktów Kontaktowych. Przypominamy, że w ramach naszych usług możemy sprawdzić wnioski przed ich ostatecznym wysłaniem na konkurs.

Otwarcie ostatniego konkursu MSCA IF w programie Horyzont 2020 planowane jest na 8 kwietnia 2020 r. z terminem zamknięcia 9 września 2020 r. o godz. 17:00 CET.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.