Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju – dołącz do ESDW 2018!

  • Opublikowano: 14 marca 2018
  • Autor: redakcja

Ministerstwo Środowiska zachęca do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który będzie trwał od 30 maja do 5 czerwca 2018 roku.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) to akcja w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu pobudzenie i uczynienie widocznymi działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój.

Inicjatywa jest skierowana do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego, m.in. agencji rządowych, samorządów, ośrodków badawczych, instytucji edukacyjnych, muzeów, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Wystarczy zaproponować działanie (konferencję, wystawę, projekt filmowy, działanie społeczne, inicjatywę biznesową, projekt edukacyjny itp.), które swoim zakresem obejmie co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju – gospodarczy, społeczny lub środowiskowy. Pomysł należy zarejestrować na europejskiej platformie ESDW a następnie zrealizować w dniach wyznaczonych jako ESDW, czyli 30 maja – 5 czerwca br.

W przypadku pytań osobą do kontaktu w ministerstwie jest p. Edyta Sysło, tel: (22) 3692853, email: edyta.syslo@mos.gov.pl

To już czwarta odsłona tej inicjatywy, w której Polska zawsze brała aktywny udział. Tegoroczna edycja ESDW jest po raz drugi poświęcona promowaniu działań związanych z wdrażaniem 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.