Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejski sojusz uczelni – 4EU

  • Opublikowano: 28 marca 2018
  • Autor: redakcja

Cztery europejskie uczelnie badawcze – Uniwersytet Warszawski, Sorbonne Université, Uniwersytet w Heidelbergu i Uniwersytet Karola w Pradze – podpisały deklarację dotyczącą stworzenia europejskiego sojuszu uniwersytetów European University Alliance „4EU”. Uczelnie chcą zacieśnić współpracę w dziedzinie nauki, innowacji, kształcenia i wymiany studentów oraz pracowników naukowych i administracyjnych.

W planach jest organizowanie wspólnych konferencji, wykładów i seminariów. Stworzona zostanie platforma, na której będą umieszczane informacje dotyczące wspólnych projektów badawczych i ich wyników. Studenci będą mieli możliwość odbycia części studiów w uczelniach partnerskich oraz korzystania z materiałów naukowych znajdujących się w bibliotekach i archiwach uniwersytetów tworzących sojusz. Uniwersytety będą także wspierały przedsiębiorczość akademicką, np. centra transferów technologii, inkubatory oraz start-upy.

Sojusz uczelni będzie miał elastyczną strukturę zarządzania. Główne cele będą wyznaczane przez rektorów uczelni.

(Źródło: UW)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.