Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Pixabay

Europejski projekt HeartBIT_4.0 wyposaży naukowców w najnowsze narzędzia analizy danych

  • Opublikowano: 29 stycznia 2020
  • Autor: redakcja

Naukowcy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zrealizują projekt HeartBIT_4.0, który uzupełni lukę w przygotowaniu naukowców do analizy danych zgodnie z wymogami ery Big Data i sztucznej inteligencji. Projekt uzyskał finansowanie z grantu w konkursie typu Twinning w ramach programu ramowego z zakresu badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Tylko naukowcy, potrafiący zaplanować, przeprowadzić i zinterpretować badania, opierając się na technikach sztucznej inteligencji (AI) czy na metodach analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) mają szansę nadążyć za najnowszymi światowymi trendami naukowymi.

W ramach projektu  HeartBIT_4.0 –  „Application of innovative Medical Data Science technologies for heart diseases”, eksperci z różnych państw UE przeprowadzą rozbudowany cykl profesjonalnych szkoleń w zakresie współczesnych metod oraz nowoczesnej filozofii prowadzenia eksperymentów i analizy danych medycznych. Wrocławska uczelnia będzie liderem międzynarodowego konsorcjum.

Projekt realizowany jest w Katedrze Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego, a jego kierownikiem jest prof. Piotr Ponikowski. Kluczowymi członkami zespołu naukowego są dr hab. Dariusz Danel z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, oraz dr Agnieszka Siennicka z Katedry i Zakładu Fizjologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Projekt HeartBIT_4.0 rozpoczął się w styczniu 2020 i potrwa  trzy lata. Finansowanie w kwocie prawie 788 tys. euro ( w całości pokryte przez KE) uzyskał w ramach konkursu typu Twinning. Ideą projektów Twinning jest łączenie instytucji badawczych z różnych krajów UE w celu umożliwienia transferu wiedzy i doświadczeń w konkretnych dziedzinach nauki.

Źródło: (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.