Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

European Artificial Intelligence Alliance – zaproszenie do przyłączenia się do sojuszu

  • Opublikowano: 5 lipca 2018
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska rozpoczęła inicjatywę zachęcającą kraje członkowskie UE do przyłączenia się do Europejskiego Sojuszu Sztucznej Inteligencji (European Artificial Intelligence Alliance).

Przyłączyć się do sojuszu można tutaj.

Członkowie europejskiego sojuszu AI mają kontakt z ekspertami z grupy wysokiego szczebla ds. sztucznej inteligencji (AI HLG), ustanowionej przez Komisję Europejską. Przystępując do Sojuszu, zainteresowani dostaną dedykowaną platformę, za pomocą której mogą oferować propozycje oraz wyrażać opinie i przekazywać informacje zwrotne dla AI HLG. Grupa wysokiego szczebla będzie mogła czerpać z tego wkładu podczas przygotowywania projektu wytycznych etyki AI i innych prac. Ponadto dyskusje prowadzone na tej platformie przyczynią się bezpośrednio do europejskiej debaty nad sztuczną inteligencją i wpłyną na kształtowanie polityki Komisji Europejskiej w tej dziedzinie.

Komisja Europejska planuje zorganizować swoją pierwszą doroczną konferencję sojuszu AI w 2019 r. Członkostwo w sojuszu zapewni uprzywilejowany dostęp do tego wydarzenia.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.