Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIC stawia na Green Deal (Europejski zielony ład) i firmy prowadzone przez kobiety

  • Opublikowano: 14 lutego 2020
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ma zwiększyć w marcu 2020 r. budżet pilotażowej Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC). Zwiększone finansowanie przeznaczone zostanie na wsparcie przełomowych zielonych innowacji i firm kierowanych przez kobiety. Działania te przygotowują grunt pod uruchomienie w pełnej skali jednego z trzech głównych filarów w Horyzoncie Europa (2021-2027).

Rada planuje ogłoszenie jednorazowego konkursu EIC Accelerator dla start-upów i MŚP w obszarze Europejskiego zielonego ładu. Oznacza to, że wszyscy wnioskodawcy zgłaszający się do konkursu 19 maja 2020 będą musieli wykazać, w jaki sposób ich innowacje przyczyniają się do realizacji przynajmniej jednego z ośmiu celów europejskiego zielonego porozumienia (European Green Deal). Następny nabór EIC Accelerator, którego termin przypada 7 października 2020, pozostanie otwarty na wszystkie obszary innowacji.

Planowane są także dodatkowe ułatwienia/korzyści dla firm prowadzonych przez kobiety. EIC dąży do tego, aby 25% finalistów w pilotażowym EIC Acceleratorze to były firmy kierowane przez kobiety. Jeśli po zdalnej ocenie w pierwszej rundzie co najmniej 25% firm wybranych do przesłuchań w Brukseli nie będzie prowadzone przez kobiety, zostaną wyznaczone dodatkowe przesłuchania.

Wstępna wersja zmienionego Programu Prac EIC ma zostać opublikowana do końca lutego, a wersja ostateczna – do końca marca. Zastąpi on dotychczasowy Program Prac EIC Pilot 2018-2020.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.