Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dodatkowe 150 mln euro w EIC Accelerator na sfinansowanie pomysłów dotyczących koronawirusa

  • Opublikowano: 6 maja 2020
  • Autor: redakcja

Pilotażowy konkurs Europejskiej Rady ds. Innowacji EIC Accelerator zostanie wsparty dodatkowymi 150 milionami euro, aby finansować przełomowe innowacje w walce z pandemią koronawirusa. Dodatkowy budżet, zatwierdzony 30 kwietnia 2020 r. przez Komisję Europejską, jest przeznaczony dla najlepszych projektów, które złożyły start-upy i MŚP w ramach marcowego cut-offu.

Komisja przyzna również specjalne pieczęcie doskonałości (Seal of Excellence) wysokiej jakości wnioskom dotyczącym walki z koronawirusem, których nie można sfinansować z grantu, w celu wsparcia ich finansowania z innych źródeł. Firmy wybrane do finansowania przez EIC zostaną ogłoszone pod koniec maja.

– Zwiększenie budżetu EIC Accelerator na innowacje wspierające walkę z koronawirusem w ciągu zaledwie kilku tygodni demonstruje, jak szybko możemy działać w nagłych przypadkach. To pokazuje nasze silne wsparcie dla najlepszych przedsiębiorców i firm w ich pracy nad dostarczaniem rozwiązań przeciwko koronawirusowi – powiedziała Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

Te 150 milionów euro stanowi uzupełnienie 164 milionów euro, które zostaną wykorzystane na wsparcie szerokiego zakresu innych przełomowych innowacji. 25 marca br. ogłoszono, że do marcowego cutt-ofu EIC Acceleratora wnioski złożyła rekordowa liczba blisko 4000 start-upów i MŚP – z czego ponad 1000 ma innowacje związane z epidemią koronawirusa. Zdalna ocena wszystkich wniosków została zakończona, a autorzy tych najwyżej ocenionych są zapraszani na wysłuchania w dniach 11-20 maja 2020 r. Do tych wysłuchań specjalnie rekrutowano ekspertów z konkretnych dziedzin związanych z koronawirusem, aby pomóc w wyborze najbardziej rokujących propozycji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.