Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Cztery polskie firmy wśród innowatorów z grantami w ramach I Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 30 października 2018
  • Autor: redakcja

246 małych i średnich przedsiębiorstw z 24 krajów wybrała Europejska Rada ds. Innowacji do finansowania w ramach I Fazy Instrumentu MŚP. Wśród tej liczby są cztery polskie firmy. Wybrane MŚP otrzymają łącznie 12,2 mln euro z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020.

Nabór wniosków w tej rundzie zakończył się 5 września br. Komisja Europejska otrzymała 2111 wniosków.

Wśród wybranych projektów są m.in. system wtrysku wody w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu w pojazdach, narzędzie do podejmowania decyzji w celu pełnego wykorzystania danych biologicznych, platforma cyfrowa do praktycznego szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, nowa terapia przeciwnowotworowa oraz technologia, która rozpuszcza odpady drewna w celu odzyskania surowców.

Wśród wybranych firm są podmioty polskie:

  • Agencja interaktywna Aberit z Rzeszowa z projektem WarmHive,
  • The Batteries sp. z o. o (Rzeszów) z innowacyjnym projektem wytwarzania na masową skalę cienkowarstwowych akumulatorów półprzewodnikowych,
  • CREATEC Sp. z o.o  (Stalowa Wola) z projektem ALFOAM polegającym na przekształcaniu nie nadających się do recyklingu odpadów aluminiowych w pianki metalowe,
  • Neuro Device Group S.A (Warszawa) z projektem VOIC – rewolucyjną terapią afazji.

Najwięcej zwycięskich projektów mieści się w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), zdrowia i inżynierii. Każdy projekt (w sumie 244) otrzyma 50 tys. euro na przygotowanie biznesplanu. Kilka firm może połączyć siły, aby zaproponować jeden projekt. Firmy otrzymają także darmowe usługi coachingowe i akceleracyjne.

Najwięcej wybranych do dofinansowania podmiotów, bo aż 33, pochodzi z Hiszpanii, 28 z Włoch i 23 za Szwajcarii. Kolejny termin składania wniosków dla I Fazy Instrumentu MŚP to 7 listopada 2018 r.

(Źródło: KE)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.