Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Czarnogóra potrzebuje ewaluatorów do konkursu na projekty innowacyjne

  • Opublikowano: 3 września 2018
  • Autor: redakcja

Ministerstwo Nauki Czarnogóry poszukuje ewaluatorów do uruchomionego niedawno programu przyznawania grantów na innowacyjne projekty. Konkurs na recenzentów jest otwarty do 24 września 2018 r. (ocena wniosków w bieżącym programie).

Pierwsza faza procesu ewaluacji jest prowadzona zdalnie przez międzynarodowych recenzentów, których zadaniem jest ocena każdego wniosku związanego z ich specjalizacją i przedstawienie indywidualnego sprawozdania z oceny.

Drugi etap procesu oceny jest przeprowadzany przez komisję ds. oceny końcowej składającą się z trzech wyznaczonych przez ministerstwo ekspertów ds. wdrażania projektów międzynarodowych.

Wymagane kwalifikacje i kryteria wyboru ewaluatora:

  • Zaawansowany stopień naukowy, najlepiej ekonomiczny;
  • Co najmniej 10 lat doświadczenia zawodowego w dziedzinie badań stosowanych / rozwoju / innowacji lub aktywnego doświadczenia jako inwestor w innowacyjnych projektach;
  • Odpowiednie referencje;
  • Udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi / innowacyjnymi, wdrażaniu i ewaluacji w zakresie innowacji, konkurencyjności, trendów rynkowych i zrównoważonego rozwoju;
  • Biegła znajomość języka angielskiego.

Ewaluacje będą prowadzone w październiku / listopadzie 2018 r.

Pełne ogłoszenie o naborze ewaluatorów.

Zgłoszenia należy złożyć do 24 września 2018 r. na adres e-mail: ivan.tomovic@mna.gov.me

Dodatkowe informacje można uzyskać pod ww. adresem mailowym.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.