Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

COP24 w Katowicach – konferencja Narodów Zjednoczonych na temat zmian klimatu

  • Opublikowano: 23 listopada 2018
  • Autor: redakcja

Polska Akademia Nauk ma zaszczyt zaprosić na wspólne sympozjum nt. zmian klimatu towarzyszące Szczytowi Klimatycznemu ONZ 2018 w Katowicach (COP24) pt. Safeguarding Our Climate Advancing Our Society, które odbędzie się 10 grudnia 2018 r na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Sympozjum Safeguarding Our Climate Advancing Our Society współorganizowane jest wspólnie z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) oraz z Papieską Akademią Nauk i odbywać się będzie w języku angielskim.

Trzy sesje tematyczne poświęcone będą wyzwaniom i etycznym aspektom zmian klimatycznych, obecnej wiedzy i badaniom naukowym nad zmianami klimatu i konsekwencjom tych zmian dla społeczeństwa.

Sesja 1: Dowody naukowe – Czynniki, proces i konsekwencje
Sesja 2: Wyzwanie transformacji – Aspekty techniczne, gospodarcze i społeczne
Sesja 3: Rozum i wiara – Dziedzictwo Papieża Jana Pawła II

Rejestracja obowiązkowa za pomocą formularza dostępnego na stronie PAN. Na stronie znajdą Państwo również agendę wydarzenia oraz szczegółowe informacje o prelegentach. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie objęte jest patronatami: Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Ambasadora Francji w Polsce, Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Poczdamskiego Instytutu ds. Badań nad Oddziaływaniem Klimatu.

*******

W dniach 2-14 grudnia 2018 r. Polska będzie gospodarzem 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC COP24). Na 3 grudnia zwołany został Szczyt Liderów pod auspicjami Prezydenta RP Andrzeja Dudy, na którym swój udział potwierdził już Sekretarz Generalny ONZ Antonio Gutierres oraz wielu światowych przywódców.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.