Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

CHIST-ERA zaprasza do składania wniosków w konkursie 2018

Sieć CHIST-ERA ogłasza zaproszenie do składania wniosków w następujących zakresach tematycznych:

  • Analog Computing for Artificial Intelligence (ACAI)
  • Smart Distribution of Computing in Dynamic Networks (SDCDN).

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie należy złożyć wniosek wstępny, tzw. pre-proposal. W marcu 2019 r. najlepsze zespoły badawcze zostaną zaproszone do złożenia wniosków pełnych, tzw. full proposals. Projekty będą oceniane przez międzynarodowy panel ekspertów. Do konkursu mogą przystępować konsorcja złożone z przynajmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie.

Elektroniczny system składania wniosków (ESS) w konkursie CHIST-ERA Call 2018 będzie dostępny w połowie listopada na stronie programu.

Kraje biorące udział w konkursie:

Austria*, Belgia, Bułgaria, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Kanada (prowincja Québec), Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania**.

*tylko w obrębie pierwszego tematu konkursu (ACAI)

**tylko w obrębie drugiego tematu konkursu (SDCDN)

HARMONOGRAM KONKURSU:

Termin składania pre-proposals: 15 stycznia 2019 r.; godz. 17.00 CET

Zaproszenie do składania full proposals: marzec 2019r.

Termin składania full proposals: maj 2019 r.

Wyniki konkursu: październik 2019 r.

Czas trwania projektu: 24 lub 36 miesięcy

Uczestników konkursu będą obowiązywały krajowe wymogi formalne określone przez organizacje finansujące projekty uczestniczące w konkursie.

Dodatkowe informacje i pełna dokumentacja na  stronie sieci CHIST-ERA.

CHIST-ERA III (European Coordinated Research on Long-term Challenges in Information and Communication Sciences & Technologies) tworzy sieć typu ERA-NET Cofund, w której skład wchodzą agencje finansujące badania naukowe. Partnerem z Polski jest Narodowe Centrum Nauki. Celem sieci jest wspieranie badań z zakresu technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych ICST (Information and Communication Science and Technologies). Dotychczas CHIST-ERA ogłosiła 8 konkursów na międzynarodowe projekty badawcze realizowane wspólnie przez zespoły z krajów należących do sieci.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.