Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Centrum Kwantowych Technologii Optycznych poszukuje liderów grup badawczych

  • Opublikowano: 14 marca 2019
  • Autor: redakcja

Utworzone niedawno na Uniwersytecie Warszawskim Centrum Kwantowych Technologii Optycznych  poszukuje liderów grup badawczych, które badają  zjawiska kwantowe, takie jak superpozycje kwantowe i splątanie w technologiach optycznych.

Centrum zostało założone we współpracy z University of Oxford w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i jest nową interdyscyplinarną jednostką naukową Uniwersytetu Warszawskiego skoncentrowaną na badaniach i rozwoju technologii.

Oczekuje się, że wybrani kandydaci:

  • posiadają doktorat w dziedzinie odpowiedniej do programu badań realizowanego w Centrum;
  • wykazują wybitne osiągnięcia badawcze odzwierciedlone w publikacjach;
  • przedstawią plany działań badawczych, dzięki którym Centrum stanie się liderem rozwoju naukowego na skalę światową;
  • posiadają umiejętności przywódcze wymagane do kierowania grupą badawczą;
  • wykazują otwartość na współpracę wewnętrzną i zewnętrzną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

Co oferuje Centrum:

Szansę na stworzenie i prowadzenie własnej grupy badawczej w ekscytującej dziedzinie naukowej z perspektywami technologicznymi. Centrum oferuje „pakiet startowy” finansujący młodsze stanowiska badawcze (postdoki, doktoranci i studenci) współmierny do doświadczenia i planów badawczych lidera grupy.

Aplikacje należy przesłać do 7 czerwca 2019 r. pocztą elektroniczną na adres qot-director@cent.uw.edu.pl.

Kandydaci zostaną powiadomieni do 5 lipca br., a ci zakwalifikowani do dalszego etapu zostaną zaproszeni na rozmowę w dniach 23 lub 24 lipca 2019 r.

Pytania o możliwości rozwoju zawodowego w Centrum Technologii Kwantowych można przesyłać do dyrektora Centrum, prof. Konrada Banaszka, na adres qot-director@cent.uw.edu.pl.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.