Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Broszura CORDIS Results Pack

Opublikowana została broszura CORDIS Results Pack, w której zaprezentowano osiem projektów finansowanych w ramach programu Horyzont 2020, które wpisują się w jego priorytety dotyczące wyzwań społecznych (działanie na rzecz klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce). Ich rezultaty ukazują, jak polityki i inicjatywy finansowe mogą pomóc UE w osiągnięciu neutralności klimatycznej, opierając się na złożonej relacji pomiędzy systemem energetycznym, gospodarką a zachowaniem konsumentów.

Największa grupa projektów, w której skład wchodzą projekty CD-LINKS, COP21:RIPPLES, DEEDS, EUCalc i INNOPATHS, wspiera prace nad politykami zorientowanymi na transformację, umożliwiając UE przemianę społeczeństwa i gospodarki zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju i dążeniem do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Z kolei zespoły projektów COACCH i SOCLIMPACT skupiają się na wpływie zmiany klimatu i potrzebach związanych z adaptacją, takich jak inwestycje wymagane do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Ostatni z omawianych projektów, REINVENT, dostarcza rozwiązań umożliwiających mobilizację przemysłu, którego transformacja i modernizacja są niezwykle ważne, jako że sektor ten odpowiada za około 20% emisji gazów cieplarnianych w Europie.

Broszurę można pobrać tutaj: ZZAK20010ENN.en

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.