Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Akcja informacyjna KPK: Horyzont 2020 – nowe programy pracy i otwarte konkursy

  • Opublikowano: 9 listopada 2017
  • Autor: redakcja

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE  informuje,  że Komisja Europejska ogłosiła nowe programy pracy w obszarach tematycznych unijnego programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na lata 2018-2020 oraz programu Euratom na lata 2018-2020 (komunikat prasowy – LINK). W opublikowanych programach pracy zawarte są tematy i daty rozpoczęcia konkursów w ostatnich trzech latach trwania programów.

Programy pracy znajdują się na stronie Komisji Europejskiej – LINK.

Program Horyzont 2020 rozpoczął się w 2014 r. z budżetem blisko 80 mld euro. Na lata 2018-2020 pozostało do zainwestowania w badania i rozwój 30 mld euro. Komisja ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat będzie dążyć do uzyskania większego wpływu finansowania w dziedzinie badań, koncentrując się na mniejszej liczbie kluczowych tematów, takich jak: bezpieczeństwo, zmiany klimatu, czysta energia i gospodarka cyfrowa. Program Horyzont 2020 ma także w większym stopniu stymulować przełomowe innowacje, które trafiają na rynek.

To ogromna szansa dla polskich uczelni, firm i instytutów. Dodatkową zachętą są wprowadzone nowe zasady wynagradzania, bardziej atrakcyjne dla polskich podmiotów (więcej informacji LINK).

O wszystkich wspomnianych zmianach, a także zasadach aplikowania do konkursów w programach Horyzont 2020 i Euratom bezpłatnie informuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w czasie dni informacyjnych oraz indywidualnych konsultacji.

Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych przez KPK PB UE w najbliższych miesiącach dniach informacyjnych oraz warsztatach, a także zachęcamy do śledzenia informacji o wydarzeniach i spotkaniach brokerskich organizowanych w innych krajach UE. Kalendarium wydarzeń podajemy na naszej stronie internetowej, w naszym newsletterze (zachęcamy do zapisania poprzez naszą stronę internetową) oraz w mediach społecznościowych (zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku – KPK.Polska oraz na Twitterze – @KPK_PL.

Zapraszamy do siedziby KPK PB UE na bezpłatne konsultacje z naszymi ekspertami oraz zachęcamy do korzystania z oferty Sieci KPK.

Z poważaniem

dr inż. Zygmunt Krasiński

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.