Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Raport Innovation Kitchen 2019: poznaj trendy i firmy finansowane w ramach Europejskiej Rady ds. Innowacji

  • Opublikowano: 24 września 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska udostępniła najnowszą edycję raportu Innovation Kitchen 2019. Przedstawia w nim portfolio odnoszących sukcesy firm wyłonionych za pomocą grantów Europejskiej Rady ds. Innowacji  znanych jako Instrument MŚP  – europejskiego programu finansowania innowacji dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Pobierz Raport Innovation Kitchen 2019

EIC Accelerator – wcześniej znany jako Instrument MŚP – starannie wybiera najlepszych innowatorów w Europie i niweluje krytyczną lukę inwestycyjną we wczesnych etapach powstawania innowacji, poprzez udostępnienie firmom środków na inwestycje.

Od początku programu w 2014 r. poprzednik EIC Acceleratora – Instrument MŚP (SME Instrument) pomógł ponad 4400 firmom w wejściu na rynek. Program oferował granty do 2,5 mln euro, które ułatwiają skuteczną komercjalizację innowacyjnego rozwiązania na rynku europejskim, poprzez weryfikację komercyjną i technologiczną, doprowadzenie technologii do momentu, kiedy będzie gotowa do wdrożenia oraz opiekę ze strony ekspertów w postaci bezpłatnego coachingu.

Dzięki dofinansowaniu w ramach EIC ponad dwie trzecie firm wprowadziło swój produkt na rynek, 17 spółek weszło na giełdy papierów wartościowych, 33 zostały nabyte. Ponad 75% finansowanych firm zwiększyło swoje przychody. Firmy również wzrosły, ponieważ około 67% z nich zwiększyło zatrudnienie od momentu przyznania dofinansowania.

Raport 2019 wskazuje na  trendy i prezentuje profile firm finansowanych w ramach programu pilotażowego EIC.  Przedstawione w raporcie dane obejmują okres od 2014 r. do końca 2018 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.