Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi konsultacje społeczne projektu „Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce na lata 2019-2027”

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu „Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce na lata 2019-2027”, wypracowanego przez międzyresortowy zespół analityczno-redakcyjny Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Dokument ustanowiono na podstawie memorandum zawartego w dniu 26 lutego 2019 r. przez Ministra Cyfryzacji, Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Projekt został również wypracowany na podstawie dorobku i rekomendacji ekspertów przedstawionych w informacji o „Polskiej drodze do strategii AI”.

Cel konsultacji społecznych prowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji

Kluczowym celem polityki rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce na lata 2019-2027 jest zapewnienie Polsce możliwie istotnego miejsca w gospodarce światowej, która już w chwili obecnej jest, a w najbliższej przyszłości będzie kształtowany przez technologie i zastosowania sztucznej inteligencji. Co więcej, stosowanie sztucznej inteligencji przez polskie firmy jest niezbędne do zbudowania silnego rynku wewnętrznego na rozwiązania AI. W ramach konsultacji zbierane są propozycje ewentualnych zmian w projekcie lub uzupełnienia go dodatkowymi danymi istotnych również ze społecznego lub gospodarczego punktu widzenia.

Jak można zgłosić swój udział?

Konsultacje społeczne będą trwały od 22 sierpnia do 9 września br. Uwagi lub komentarze można zgłaszać na adresy: robert.kroplewski@mc.gov.pl lub konsultacje_ AI@mc.gov.pl.

W ramach konsultacji należy zgłaszać propozycję zmian w projekcie wraz z uzasadnieniem poprzez wypełnienie formularza bądź ankiety. Propozycje nie zawarte w formularzu/ankiecie nie zostaną uwzględnione.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.